Gersdorf: Sąd Najwyższy zastosuje się do decyzji TSUE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prof. Małgorzata Gersdorf jako I prezes SN przekazała Komisji Europejskiej informację o środkach podjętych przez Sąd Najwyższy w celu dostosowania się do postanowienia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Taką wiadomość przekazało PAP biuro prasowe SN.

TSUE zdecydował 19 października o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym dot. przechodzenia w stan spoczynku sędziów, którzy ukończyli 65. rok życia. Sędziowie, którzy według nowych przepisów przeszli w stan spoczynku, byli przywróceni do orzekania.

W przeddzień Święta Niepodległości wierni chwycą za różaniec

 

W zawiadomieniu prezes Gersdorf poinformowała, że 19 października wszyscy sędziowie SN objęci zakresem działania środków tymczasowych zostali zawezwani do podjęcia obowiązków służbowych w SN i do końca października 22 sędziów stawiło się w Sądzie Najwyższym, a części z nich już przydzielono sprawy do rozpoznania – zaznaczył Krzysztof Michałowski z zespołu prasowego SN.

Pod koniec października wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik stwierdził, że Małgorzata Gersdorf nie jest I prezesem Sądu Najwyższego, a sędziowie, którzy wrócili do SN po postanowieniu TSUE wciąż są sędziami w sprawie spoczynku.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY