Banderowcy przyjadą na Marsz Niepodległości. “Weźmiemy udział w czarnej kolumnie”

Dodano   0  
  Loading

Skrajna, szowinistyczna organizacja z Ukrainy „Sicz Karpacka” informuje, że pojawi się na tegorocznym Marszu Niepodległości. 

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym “Sicz Karpacka” postanawia uczestniczyć w Marszu Niepodległości. Zaproszenie dostali od tzw. “Szturmowców” marginalnej grupy, która ma zamiar iść w “Czarnym bloku”.

“Jedna Ojczyzna, jedna rasa”

“Sicz Karpacka” to ukraińska organizacja szowinistyczna, która wsławiła się m. in. manifestacją Użhorodzie, na której padały antywęgierskie hasła.  Na opublikowanych w internecie nagraniach słychać było wznoszone przez nacjonalistów hasła, m.in. „Pamiętaj obcy, tu gospodarzem jest Ukrainiec”, „Jedna rasa, jednej naród, jedna ojczyzna to Ukraina”, „Nasza ziemia, nasi bohaterowie”, „Sława Ukrainie-herojam sława”, „Sława nacji-śmierć wrogom” itp.

W marcu 2018 roku „Sicz Karpacka” postanowiła poprzez marsz uczcić proklamowanie separatystycznego parapaństwa Karpato-Ukrainy do jakiego doszło 15 marca 1939 roku za zgodą Adolfa Hitlera, który jednocześnie rozpoczął wówczas okupację Czechosłowacji. Siłę zbrojna Karpato-Ukrainy stanowiły bojówki zorganizowane przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów, nazwane właśnie Siczą Karpacką. Jaj faktycznym dowódcą był Roman Szuchewycz, późniejszy głównodowodzący UPA odpowiedzialny za ludobójstwo Polaków. Parapaństwo zostało niemal natychmiast zlikwidowane przez armię węgierską, która do 18 marca całkowicie zajęła tereny Rusi Karpackiej należące przed 1920 roku do państwa węgierskiego. To właśnie wtedy na Rusi Karpackiej odtworzona została granica polsko-węgierska, co żołnierze obu państw uczcili w czasie specjalnej uroczystości na Przełęczy Tucholskiej 16 marca 1939 r.

Nie tylko banderowcy

Jak dowiedziała się redakcja medianarodowe.com w tzw. “Czarnym bloku” mają iść nie tylko banderowcy, ale także przedstawiciele młodzieżówki NPD, (Nationaldemokratische Partei Deutschlands) znanej z pozytywnego stosunku do Rudolfa Hessa i III Rzeszy Niemieckiej.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy prezesa Marszu Niepodległości Roberta Bąkiewicza:

-To niedopuszczalne. To plucie w twarz Polakom pomordowanym przez banderowski i nazistowski totalitaryzm. Nikt normalny nie może zapraszać tych ludzi na polski Marsz Niepodległości. To śmierdzi prowokacją na kilometr…

 

MEDIANARODOWE.COM

Marsz Niepodległości 2018 – program, trasa, informacje [IDZIESZ? ZOBACZ]

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY