Michnik straszy wojną domową! “No, bo do jakich celów Macierewicz stworzył obronę terytorialną?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Adam Michnik w rozmowie z Tomaszem Lisem dla tygodnika “Newsweek” postanowił postraszyć czytelników scenariuszem wybuchu wojny domowej w Polsce. Zdaniem redaktora naczelnego “Gazety Wyborczej” w tym celu stworzono wojska Obrony Terytorialnej.

Adam Michnik w wywiadzie dla “Newsweeka” dużo mówił o swoich obawach związanych z rządami Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem redaktora naczelnego “GW”, partia Jarosława Kaczyńskiego zmierza do “putinizacji” kraju.

“Pierwszy raz ta maszyna zabuksowała, choć ciągle idzie do przodu. Ale z drugiej strony jest obawa, że uderzą z grubej rury, między innymi w wolne media, i będzie postępował proces putinizacji Polski.” – stwierdził.

W dalszej części rozmowy naczelny “GW” ostrzegł przed wybuchem wojny domowej w Polsce. “Wystarczy jakiś fanatyk, jakieś Breivik jak w Norwegii. W II RP też to wisiało w powietrzu.” – powiedział.

“I to jest scenariusz, którego się boję – wojna domowa. No, bo do jakich celów Macierewicz stworzył obronę terytorialną, która podlega tylko szefowi MON?” – dopytywał.

W dalszej części wywiadu mówił również o roli Kościoła w Polsce. Jego zdaniem w dawniejszych czasach ta rola była pozytywna, ale zmieniło się to po 1989 r.

Michnik stwierdził, że w Kościele doszło rzekomo do jakiegoś “przestawienia wajchy”. “Nagle ambona kościelna może często służyć do mowy nienawiści, pogardy, fałszerstwa i mówienia nieprawdy.” – wyliczał redaktor naczelny “GW”.

 

wmeritum.pl / wpolityce.pl / dorzeczy.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY