Marsz Niepodległości 2018 – program, trasa, informacje [IDZIESZ? ZOBACZ]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kiedy odbędzie się Marsz Niepodległości 2018 w Warszawie, o której godzinie wyruszy i jakie jest hasło tegorocznej edycji? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat kolejnej edycji marszu.

PROGRAM MARSZU NIEPODLEGŁOŚCI 2018

11:00 | MSZA ŚWIĘTA I RÓŻANIEC
Przed samym Marszem Niepodległości zapraszamy wszystkich do celebrowania jubileuszowej Mszy Świętej, która rozpocznie się o godzinie 11:00 pod Sejmem RP przy Pomniku Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego w Warszawie. Zaraz po Mszy Świętej odmówimy różaniec i ruszymy wspólnie w zorganizowanym marszu w kierunku Ronda Dmowskiego. Więcej informacji na ten temat można przeczytać na stronie www.KrucjataRozancowazaOjczyzne.pl

12:00 | STOISKA PATRIOTYCZNE
Zapraszamy wszystkich już od godziny 12:00 do odwiedzenia stoisk patriotycznych. Będzie można poprzez wsparcie otrzymać wiele ciekawych wpinek, naklejek, płyt z muzyką patriotyczną, a także porozmawiać z ciekawymi gośćmi.

14:00 | OTWARCIE ZGROMADZENIA
Równo o godzinie 14:00 otworzymy zgromadzenie dotyczące Marszu Niepodległości, które zaczniemy od wspólnej modlitwy. Następnie zaprosimy do wygłoszenia przemówień przez zaproszonych gości i organizatorów.

MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI
Po wszystkich przemowach i ogłoszeniach ruszy kolejny Marsz Niepodległości. Przypominamy, że wychodzimy z Ronda Dmowskiego, aby przejść Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca i na koniec wejść na Błonia Stadionu Narodowego.

KONCERT I ZAKOŃCZENIE
Bardzo prosimy do pozostania z nami do końca. Przygotowaliśmy dla Państwa pod Stadionem Narodowym wiele atrakcji, jedną z nich będzie koncert patriotyczny. Dla wszystkich Uczestników i przybyłych Gości zagrają między innymi: BASTI, Irydion, Sova, Royal age, Egon, Huzar, 5tka.

Trasa Marszu

Trasa Marszu Niepodległości 2018 przebiegnie ulicami: Alejami Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego, Wybrzeżem Szczecińskim, ulicą Siwca, aby na koniec wejść na Błonia Stadionu Narodowego. Łącznie do przebycia jest ponad 3 km. Organizatorzy zapewniają, że uczestnicy będą szli wolno, dlatego zachęcają do udziału również osoby starsze.

Hasło Marszu Niepodległości 2018 w Warszawie

W tym roku, z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości, hasło Marszu Niepodległości 2018 w Warszawie brzmi: “Bóg, honor i ojczyzna”. Jak podkreślił Prezes Stowarzyszenia “Marsz Niepodległości” Robert Bąkiewicz:

Jest to hasło, które wszyscy dobrze znamy. Jest ono kwintesencją drogi do odzyskania niepodległości. Jest kwintesencją marszów niepodległości.

Więcej informacji, a także wszelkie aktualności dotyczące Marszu Niepodległości 2018 w Warszawie można znaleźć na stronie internetowej marszniepodleglosci.pl. 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY