Mateusz Morawiecki: “W Niemczech oni sami mówią: nasze gazety muszą być w rękach niemieckich. A w Polsce…”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Premier Mateusz Morawiecki w programie “W punkt” Katarzyny Gójskiej zabrał głos w sprawie problemu przejęcia polskich mediów przez Niemcy.

Zdaniem premiera obecna sytuacja jest skutkiem dziecięcej choroby III RP, gdzie wielu osobom wmawiano, że kapitał nie ma narodowości, że nie ma znaczenia, kto jest właścicielem mediów.

Media zostały wyprzedane. Ogromnie dużo straciliśmy na tym ponieważ i miękka, i twarda siła jest realizowana przez media. I dzisiaj media są w rękach zagranicznych. Są w bardzo dużym stopniu w rękach niemieckich, a te niemieckie media bardzo się uaktywniły w czasie kampanii samorządowej- tłumaczy.

Czytaj także: Minister Gliński zabrał głos ws. zawłaszczenia mediów w Polsce przez obcy kapitał

W Niemczech oni sami mówią: nasze gazety muszą być w rękach niemieckich. A w Polsce Niemcy wykupili w czasach PO-PSL i wcześniejszych główne polskie media. Nie dajmy się omamić! Musimy o tym pamiętać- dodaje.

Premier przypomniał jednocześnie, że we Francji, Hiszpanii, Irlandii byłoby to zupełnie nie do pomyślenia, że obce państwa w pośredni sposób, poprzez media, w bardzo ostry, jednoznaczny sposób włączały się w kampanię i atakowały aktualne władze danego kraju. 

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY