Jacek Jaśkowiak o obchodach 11 listopada: Poznaniacy zachęcili mnie do zaproszenia przyszłego prezydenta

Dodano   0  
  Loading

/ fot. wikimedia commons

Znany ze skrajnie lewicowych poglądów prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak z PO postanowił zaprosić na obchody z okazji 11 listopada byłych prezydentów Polski. Niedawno ogłosił jednak, iż zaproszenie skieruje również do… przyszłego prezydenta. Chodzi tu o Donalda Tuska.

Zaproszenie do Poznania na 11 listopada przyjął już prezydent Bronisław Komorowski, czekamy na decyzję Lecha Wałęsy i Aleksandra Kwaśniewskiego. Tymczasem poznaniacy wyszli z kolejną inicjatywą i zachęcili mnie, by oprócz byłych prezydentów RP – zaprosić też przyszłego. Nie wahałem się ani chwili!- informuje Jaśkowiak.

https://www.facebook.com/PrezydentJaskowiak/posts/2245176095719024

W każdym z listów prezydent Poznania opisał specyfikę obchodów 11 listopada w stolicy Wielkopolski. W tym dniu świętuje się tam również imieniny ulicy Świętego Marcina. Symbolem uroczystości są słynne świętomarcińskie rogale.

Czytaj także: Poznaniacy będą modlić się za Jaśkowiaka “abyśmy mogli prowadzić życie ciche i spokojne”

Wierzę, że dzisiejsza Polska – kraj wolny i demokratyczny – to także Pańska zasługa. Dlatego też byłoby wielkim zaszczytem dla mieszkańców i władz stolicy Wielkopolski, gdyby zechciał Pan Przewodniczący przyjąć zaproszenie do Poznania – miejsca, gdzie dzień 11 listopada stanowi fenomen radosnego, wspólnotowego świętowania- pisze Jaśkowiak w zaproszeniu do Tuska.

Na chwilę obecną wiadomo, że na obchodach na pewno pojawi się Bronisław Komorowski.

https://www.facebook.com/KomorowskiBronislaw/posts/1887948791243048

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY