Kanada: Nieskuteczne czary i wyzwanie na pojedynek będą legalne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Źródło: prawo.pl

Kanadyjski parlament nowelizuje Kodeks karny dzięki czemu nawet nieskuteczne czary czy też wyzwanie na pojedynek będą legalne.

Zmiany zatwierdziła Izba Gmin – niższa izba kanadyjskiego parlamentu. Chodzi tutaj o artykuł 365, w którym jest mowa o uprawianiu czarów – kto z zamiarem popełnienia oszustwa twierdzi, że jest w stanie stosować lub wykorzystywać magię, czary, rzucanie uroków lub zaklinanie jest winny popełnienia wykroczenia.

Nowelizacja usuwa więc kary za składanie tego typu fałszywych oświadczeń – nad nowelizacją pracuje obecnie Senat. Portal bankier.pl twierdzi, że politycy właśnie finalizują prace nad kodeksem karnym i usunięciem zapisów mówiących o czarach oraz m.in. wyzwaniu na pojedynek.

Przepisy te wywodzą się z brytyjskiego prawa i króla Jerzego II, który zmienił prawo, tak aby karało ono oszustów. Kiedy w Kanadzie uchwalano Kodeks karny przepisy te obowiązywały nadal – policja łapała ludzi, którzy podawali się za czarnoksiężników oraz wróżbitów. Ostatni raz kodeks był rewidowany w latach 70. ubiegłego wieku.

Co ciekawe przepisy odnoszące się do pojedynków i tak nie były praktykowane – jeszcze w 2012 roku senator Brazeau i Trudeau zgodzili się wziąć udział w pojedynku bokserskim – nagrodą było ścięcie włosów przegranemu.

bankier

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY