Strajk LOT-u zawieszony do poniedziałku

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Strajk związkowców PLL LOT, który trwa od ubiegłego czwartku, został zawieszony do poniedziałku do godziny 14.  O 8 natomiast strony spotkają się w celu kontynuacji negocjacji. 

Negocjacje trwały od godziny 19 w piątek do około 2:30, kiedy zostało wydane oświadczenie. Zawarto w nim informację, że Bartosz Piechota zadeklarował się przywrócić do pracy przewodniczącą ZZPPiL Monikę Żelazik, przewodniczącego ZZPK PLL LOT Adama Rzeszota oraz pozostałych 66 pracowników, którzy zostali zwolnieni z powodu strajku.  Zostanie również cofnięta nagana wobec kpt. Adama Rzeszota oraz roszczenia pieniężne wobec pracowników, którzy brali udział w strajku.

Niżej podpisane strony ustalają zawieszenie strajku do poniedziałku (29 października br.) do godziny 14 celem wypracowania porozumienia. W celu kontynuowania negocjacji strony spotkają się rano w poniedziałek o godzinie 8 w siedzibie PLL LOT – czytamy w podanym oświadczeniu.

„Strajk został zawieszony. Mamy płaszczyznę do tego, aby kontynuować rozmowy. (…) Zespół negocjacyjny rozpoczyna rozmowy na temat porozumienia, które ma regulować sytuację społeczną. To dobra wiadomość dla naszych pasażerów i pracowników – sytuacja w spółce wraca do normy” – powiedział rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki.

Związkowcy przekazali, że odbędzie się zaplanowana na sobotę na godzinę 11 pikieta OPZZ przed siedzibą LOT w Warszawie i będzie ona w obronie praw pracowniczych.

Piątek był dziewiątym dniem strajku, podczas którego protestujący – stewardesy i piloci – powstrzymywali się od pracy. Od ubiegłego czwartku codziennie gromadzą się na terenie siedziby LOT w Warszawie, przy biurowcu. LOT twierdzi, że strajk jest nielegalny, a każdy odwołany rejs to dla przewoźnika olbrzymie koszty. LOT w piątek z powodu problemów z załogą, która uczestniczy w strajku, odwołał 18 rejsów z i do Polski, w tym m.in. loty dalekiego zasięgu z Warszawy do Toronto i do Tokio.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY