Z Kukiz’15 do partii Korwin-Mikkego. W Sejmie powstanie nowe koło poselskie

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Sejmie ma powstać koło poselskie, w którego skład wejdą Piotr Liroy-Marzec, Jacek Wilk i… Jakub Kulesza, który odejdzie z klubu Kukiz’15 i dołączy do partii Wolność.

– Poseł Kulesza zapłacił pierwszą składkę i zapisał się do partii Wolność – mówi informator. – Korwin-Mikke powiedział to już Kukizowi – dodaje.

Zapytaliśmy o odejście rzecznika Kukiz’15 Kuleszę, ale do czasu opublikowania tekstu nie udzielił odpowiedzi. W kuluarach pogłoski o transferze pojawiały się na kilka tygodni przed wyborami, ale startujący na prezydenta Lublina Kulesza (2,99 proc. poparcia) miał czekać z ostateczną decyzją do czasu ogłoszenia wyników. W boju o samorząd startował w koalicyjnym komitecie Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie .

Jaskółki mi donoszą, że szykuje się transfer z Kukiz’15 do Wolności, który sprawi, że w Sejmie powstanie nowe koło poselskie.

Kilka godzin po powyższym wpisie, potwierdził doniesienia portal “Rzeczpospolitej”: “Nieoficjalnie: Poseł @Kukiz15 @Kulesza_pl przechodzi do partii @_Wolnosc”.

Odejście Kuleszy to część większego planu, który zakłada założenie wolnościowego nowego koła poselskiego w Sejmie. Blisko rok temu, w listopadzie 2017 r. do partii Janusza Korwin-Mikkego dołączył poseł Kukiz’15 Jacek Wilk, który kilka miesięcy później odszedł z klubu Pawła Kukiza i został posłem niezrzeszonym. Na długo przed tym, szeregi muzyka opuścił Piotr Liroy-Marzec, który po rozstaniu skupił się na swoim projekcie, stowarzyszeniu Skuteczni (startującym w wyborach z partią Wolność).

Powody odejścia rzecznika? – Kuba czuł, że może go zabraknąć na listach Kukiza w wyborach parlamentarnych, bo od dawna ma na pieńku z jednym z doradców Pawła – głosi jedna z hipotez, o której mówi osoba z Kukiz’15. – W związku z tym jego rola w ruchu od dawna była marginalizowana, a w Wolności może z miejsca stać się jednym z liderów.

SALON24.PL

https://medianarodowe.com/bakiewicz-to-bedzie-najwiekszy-marsz-niepodleglosci/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY