Spłodził dziecko. Chce być uznany za matkę, nie ojca

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Kobieta w ciąży

/ fot. pixabay

Na Twitterze Adama Gwiazdy została nagłośniona sprawa francuskiej rodziny, w której mężczyzna postanowił zostać kobietą, a niedługo później spłodził dziecko. Chce być uznany za matkę, ale nie jest to takie proste.

Jak podaje Adam Gwiazda, we Francji matką jest osoba, która nosi dziecko i rodzi je. Natomiast ojcostwo to więź przede wszystkim społeczna, ustala się je przez uznanie ojcostwa. Claire d. Bernard nie chce adoptować swojego dziecka, a nie może nazywać się jego ojcem, ponieważ teraz jest kobietą.

Praktykując męski akt prokreacyjny Claire jednostronnie zmieniła zdanie, że jest osobą płci żeńskiej i musi ponieść tego konsekwencje – stwierdził sąd. 

Jak do tego doszło?

W 2011 Bernard, mąż Marie i ojciec jej dwójki dzieci, postanowił zostać kobietą, ale bez operacji. Kiedy Bernard stał się Claire sąd w Montpellier uznał jego „nieodwracalną przynależność do płci żeńskiej, bez konieczności operacji zmiany płci”. Sprawy komplikują się 3 lata później, gdy Marie urodziła trzecie dziecko, poczęte biologicznie z Bernardem (obecnie Claire). Obie kobiety chcą zostać uznane za matki dziecka – podaje Adam Gwiazda na swoim Twitterze.

Tu ojcostwo nie budzi wątpliwości biologicznych. Oryginalne jest to, że osoba uznana przez prawo za kobietę jest męskim rodzicem dziecka. W ten sposób dziecko będzie miało i matkę i ojca. Nawet jeśli to ojcostwo jest realizowane przez kobietę – komentuje adwokat dziecka.

TWITTER

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY