Rząd chce zlecić sondaż nt. zmiany czasu w Polsce

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com

Polska popiera postulat odejścia od zmian czasu, ale nie ma decyzji, czy ostatecznie zostanie czas letni czy zimowy – powiedział Marcin Ociepa.

W ten weekend przestawiamy zegarki. Jednak w EU trwa dyskusja dot. odejścia od sezonowych zmian czasu. Główny Urząd Miar przygotował symulacje pozwalające zobaczyć, jak zmiana czasu wpływa na różne dziedziny naszego życia – poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Zmiany czasu w dalszym terminie stoją jednak pod znakiem zapytania. Nie ma aktualnie wśród państw członkowskich UE jednoznacznego stanowiska, ani co do rezygnacji ze zmian czasu, ani co do wyboru opcji czasu, ani co do zmiany czy wyboru konkretnej strefy czasowej lub grupy stref czasowych.

Ministerstwo podkreśla, że nie ma jeszcze decyzji, który czas zostanie ostatecznie przyjęty: czy czas letni, czy zimowy. Projekt jest obecnie poddawany uzgodnieniom państw członkowskich w ramach prac na różnych forach UE. Konkretne daty ewentualnego odstąpienia od zmian czasu i przejścia wyłącznie na czas letni lub czas zimowy znajdą się w ostatecznym kształcie zapisów dyrektywy – przyjętym przez państwa członkowskie.

gum.gov.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY