Dyrekcja LO w Tarnowskich Górach odwołuje „Tęczowy Piątek”: Grożono nam i organizatorom wydarzenia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ newsweek.pl

Organizowana przez Kampanię Przeciw Homofobii w 211 polskich szkołach akcja promocyjna homoseksualizmu „Tęczowy Piątek” zaczyna ponosić porażki.

Jak informują w imieniu Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach Kazimierz Sporoń – dyrektor szkoły oraz Anna Włodek – wicedyrektor szkoły, w ostatnich dniach staliśmy się adresatem petycji internetowej, stawiającej żądanie zaniechania organizacji wydarzenia wewnątrzszkolnego, zaplanowanego na piątek 26.10.

Akcja zostaje co prawda odwołana, ale w wyniku jedynie bardzo silnego nacisku. Jak się okazuje, dyrekcja całkowicie popiera „Tęczowy Piątek”.

Czytaj także: Minister Edukacji Narodowej o “Tęczowym Piątku”: Musimy dbać o dzieci

Wyrażając zgodę na inicjatywę organizatorów „Tęczowego Piątku”, chcieliśmy osiągnąć dwa cele. Po pierwsze: liczyliśmy, że będziemy mogli w bezpiecznej przestrzeni szkoły pokazać, że w naszej społeczności szanujemy przedstawicieli mniejszości, cieszymy się z ich obecności i staramy się udzielać uczniom pomocy. Po drugie: liczyliśmy, że będziemy mogli przekazać młodzieży przekonanie, iż wszyscy członkowie szkolnej społeczności mają w niej prawo do godnego i widocznego miejsca. Tym celom służyć miały zaplanowane działania (w których uczestniczyliby na terenie szkoły wyłącznie zainteresowani) – moderowane przez nauczyciela dyskusje, debaty, wystawy – czytamy w oświadczeniu.

Organizatorzy zalani zostali falą wulgarnych komentarzy w Internecie. Wśród nich pojawiały się groźby i żądania rozprawienia się z organizatorami wydarzenia, pochwały metod stosowanych wobec mniejszości w reżimach nazistowskich i komunistycznych. Pojawiły się sugestie przygotowań do zorganizowania agresywnych akcji w otoczeniu szkoły. Otrzymywaliśmy także wyrazy wsparcia – piszą w/w wymienieni „pedagodzy”. – Zaistniała sytuacja uniemożliwia osiągnięcie wychowawczych celów wydarzenia. Priorytetem wszystkich działań szkoły musi być bezpieczeństwo wszystkich uczniów, w związku z czym informujemy o odwołaniu wydarzenia.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY