Miller wytypował dla SLD kandydatkę na prezydenta. Zaskoczenie?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Leszek Miller

Leszek Miller / wikimedia commons/Lukaspl

Monika Jaruzelska została jedyną radną SLD i Lewicy Razem w Warszawie. Leszek Miller uważa, że córka generała powinna startować w wyborach prezydenckich.

Na Jaruzelską głosowało 8 494 warszawiaków, co przełożyło się na wynik 8,29 proc. – Będę chciała podjąć kwestię zmniejszania kontrastów, nierówności społecznych, które są szczególnie widoczne na Pradze Południe w Warszawie. W części mieszkań nie ma porządnej kanalizacji, nie ma centralnego ogrzewania. I takie rzeczy muszą być szybko załatwione – powiedziała dziennikowi.

Jedną z pierwszych osób, które złożyły gratulacje nowej radnej, był Leszek Miller. Były premier chwali Jaruzelską w rozmowie z “SE” i przekonuje, że gdyby to ona startowała na prezydenta Warszawy, zdobyłaby dla SLD więcej głosów niż Andrzej Rozenek.


Zdaniem Millera Sojusz powinien bardziej “zagospodarować” córkę generała. – Tym wynikiem w stolicy udowodniła, że ma wielki potencjał i można z nią wiązać szersze plany. Ja bym namawiał ją, aby startowała do europarlamentu, a później została kandydatką SLD na prezydenta Polski – powiedział były premier.

W wyborach prezydenckich w 2015 roku Ogórek kandydatką Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta była Magdalena Ogórek. Zajęła piąte miejsce, zdobywając nieco ponad 353 tys. głosów. Dziś współpracuje z Telewizją Polską i współprowadzi m.in. programy “W tyle wizji” i “Studio Polska” w TVP Info.

DORZECZY.PL

Organizatorzy Marszu Niepodległości zaprosili prezydenta. ,,Mimo różnic idźmy razem pod biało-czerwonymi flagami”

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY