PiS przedłuży świętowanie? 12 listopada ma być wolny od pracy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

12 listopada 2018 r. będzie dniem wolnym od pracy – wynika z projektu ustawy przygotowanego przez PiS. Projekt wpłynął w poniedziałek do Sejmu.

Mowa o ustawie o Święcie Narodowym z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zgodnie z projektem 12 listopada będzie w tym roku świętem narodowym i dniem wolnym od pracy.

W dniu 12 listopada nie obowiązują zasady dotyczące ograniczenia handlu oraz wykonywania czynności związanych z handlem w placówkach handlowych w niedziele oraz święta, o których mowa w ustawie z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni – czytamy w projekcie.

Wybory samorządowe. PKW podała najnowsze informacje

Jego autorzy podkreślili, że Święto Niepodległości to jeden z najważniejszych dni dla Polaków. Przypomnieli także, że 11 listopada wypada w tym roku w niedzielę, więc stąd pomysł uczynienia dnia następnego świątecznym i wolnym od pracy.

– Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej – zaznaczono.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY