Przewodniczący PE atakuje włoski rząd: “Obecny rząd może zniszczyć kraj”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego i wiceprzewodniczący Forza Italia Antonio Tajani zaatakował na forum europejskim włoski rząd.

Według polityka rząd Giuseppe Contego “dojechał do stacji końcowej”. Tajani wyraził również ubolewanie, że decyzje Contego czy Salviniego mogą zniszczyć kraj – Rząd odizolował się, obraża wszystkich i nie rozmawia z nikim w Europie na tematy począwszy od ekonomii i migrantów.

Przewodniczący PE stwierdził również, że jego ugrupowanie jest gotowe na następne wybory – Jesteśmy gotowi – stwierdził dla katolickiego dziennika “Avvenire”. Tajani zwrócił się także do Salviniego, aby zostawił rządzących dyletantów.

Czytaj więcej: Włochy wysyłają patrole policyjne na granicę z Francją

Tymczasem Matteo Salvini poinformował, że MSW postanowiło wysłać policyjne patrole na granicę z Francją – według włoskich polityków decyzja jest spowodowana proimigrancką polityką kraju, w którym rządzi Macron.

Jeśli Paryż mówi o praktyce, odpowiada za to poprzedni (włoski) rząd. Teraz klimat się zmienił, a my nie zgadzamy się, by do Włoch przywożeni byli nielegalni imigranci zatrzymani na terytorium francuskim, bez możliwości zweryfikowania przez nasze siły porządkowe ich tożsamości – powiedział Matteo Salvini.

forsal

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY