Dżamal Chaszodżdżi został zabity w saudyjskim konsulacie w Stambule

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ GOOGLE

Po dwóch tygodniach od zaginięcia Dżamala Chaszodżdżiego władze Arabii Saudyjskiej przyznały, że zginął on w konsulacie w Stambule.

Dżamal Chaszodżdżi był saudyjskim dziennikarzem i komentatorem politycznym. Ze względu na swoje krytyczne wypowiedzi wobec  następcy tronu Muhammada ibn Salmana zmuszony był do opuszczenia rodzinnego kraju i w 2017 roku przeniósł się do Waszyngtonu. 2 października 2018 roku wszedł do saudyjskiego konsulatu w Stambule w celu zmiany stanu cywilnego. Później ślad po nim zaginął.

Saudyjska agencja prasowa Spa poinformowała, że zginął w nocy z piątku na sobotę w trakcie bójki pomiędzy nim a „wieloma osobami”. W związku z tym aresztowano 18 osób z Arabii Saudyjskiej.

Królestwo wyraża swój ogromny żal z powodu zabójstwa dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego – podkreśliła saudyjska agencja Spa.

Na razie brak informacji co się stało z ciałem dziennikarza.

Zabójstwo dziennikarza spowodowało, że stosunki między Turcją a Arabią Saudyjską oraz między Arabią Saudyjską a Stanami Zjednoczonymi stanowczo się pogorszyły. Władze w Rijadzie poinformowały o śmierci Dżamala Chaszodżdżiego kilka godzin po rozmowie w prezydentem Turcji, z którym wymienili się informacjami na temat postępów w śledztwie.

PAP

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY