Warszawska bitwa o głosy. Minimalna różnica między Jakim a Trzaskowskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
centrum Warszawy

/ fot. pixabay

Badanie przeprowadzone przez ABR SESTA wskazują, iż różnica pomiędzy deklarowaną liczbą głosów oddanych na Trzaskowskiego a deklarowaną liczbą głosów oddanych na Jakiego jest naprawdę niewielka. W I turze Rafał Trzaskowski uzyskałby 32 proc. głosów, zaś Patryk Jaki może liczyć na poparcie na poziomie 29,8 proc. W II turze wyborów na prezydenta stolicy przewaga wynosi zalediwe 4 proc. na korzyść kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Na trzecim miejscu znajduje się Marek Jakubiak, kandydat Kukiz;15, na którego chęć oddania głosu deklaruje 7,3 proc. warszawiaków.

Na czwartym miejscu sytuuje się Andrzej Rozenek, kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej z poparcie na poziomie 5,1 proc. Na piątym natomiast Jan Śpiewak (4,7 proc.).

Czytaj także: Jaki złożył rezygnację z członkostwa w partii. Stawia na pragmatyczną prezydenturę

W sondażu zwraca uwagę liczba osób niezdecydowanych – aż 12,2 proc. mieszkańców Warszawy nie wie, na kogo odda swój głos w I turze wyborów.

Nie ulega wątpliwości, iż w II turze zmierzą się ze sobą  Rafał Trzaskowski i Patryk Jaki. Kandydat Koalicji Obywatelskiej mógłby liczyć na 52 proc. głosów, zaś kandydat Zjednoczonej Prawicy – 48 proc.

Badanie przeprowadzono przez ABR SESTA, w dniach 5-11 października na próbie 1 tys. osób.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY