Aktywiści ze środowisk LGTB: Nasza kampania pragnie wykorzystać Synod Młodych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Portal LifeSiteNews poinformował o działalności koalicji aktywistów ze środowisk LGTB. Środowiska te zrzeszone w kampanii Equal Future (ang. Równa Przyszłość) w środowiskach kościelnych działają już od Synodu o Rodzinie w 2014 roku.

Equal Future 2018 jest międzynarodową organizacją starającą się wykorzystać wyjątkowy moment w historii, by uwiadomić całemu światu jakie szkody wyrządza się młodym osobom, kiedy mówi się że bycie osobą LGBT jest rozczarowujące i niewłaściwe- czytamy na oficjalnej stronie kampanii.

Czytaj także: Arcybiskup Filadelfii krytycznie o “Synodzie młodych”: To nieadekwatne pojmowanie duchowej władzy Kościoła

Equal Future szczególne znaczenie nadaje odbywającemu się w Rzymie Synodowi Młodych- Nasza kampania pragnie wykorzystać ten wyjątkowy moment poprzez odbywający się z inicjatywy Kościoła Katolickiego (…) Synod Młodych w październiku 2018 r- deklaruje.

Kampania deklaruje, iż celem jej istnienia jest między innymi uświadomienie Kościołowi rzekomych negatywnych skutków jego nauczania dotyczącego seksualności. Pragnienie ona wpłynąć na zmianę nauczania w tych miejscach, gdzie jest to możliwe.

Na temat działalności Equal Future arcybiskup Bruno Forte wypowiedział się w następujący sposób- Zwrot w stronę osób homoseksualnych nie oznacza że Kościół po prostu zrówna te relacje razem z relacją mężczyzna-kobieta zawartą w małżeństwie (…) te dwie osobne rzeczywistości należy rozpatrywać poprzez odpowiednio dostosowane podejście duszpasterskie.

Przypomnijmy, iż to właśnie za kadencji arcybiskupa Forte w presynodalnych propozycjach po raz pierwszy w historii Kościoła pojawiła się fraza „młodzież LGBT”.

Equal Future zrzesza międzynarodowe organizacje takie jak: „Global Network of Rainbow Catholics”, „Glaad”, „Gay Christians Slovakia”, „Wiara i Tęcza” i wiele innych.

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY