Jaki złożył rezygnację z członkostwa w partii. Stawia na pragmatyczną prezydenturę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Europoseł Patryk Jaki

Europoseł Patryk Jaki / Fot. KPRM

Podczas debaty kandydatów na prezydenta Warszawy Patryk Jaki złożył rezygnację z członkostwa w partii. Odchodzi z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. 
Patryk Jaki zapewnił, że rezygnację wysłał oficjalnie w piątek. Podkreślił, że skrajne upartyjnienie Warszawy doprowadziło do „gigantycznego rozkładania majątku”. Dodał, że jego prezydentura będzie bezpartyjna, otwarta na wszystkich, ponieważ na to właśnie zasługuje Warszawa.

Złożyłem wczoraj rezygnację z członkostwa w partii, dlatego że mam silne przekonanie, że Warszawa po latach nie partyjnych, ale skrajnie upartyjnionych rządów zasługuje na prezydenturę pragmatyczną, która będzie łączyła, a nie dzieliła – powiedział Patryk Jaki.

Podczas piątkowej debaty zaprezentował swoją rezygnację ze członkostwa i zachęcił również do tego Rafała Trzaskowskiego.

To jest tak naprawdę test na wiarygodność, to jest test na to, czy mój szanowny konkurent chce – tak jak mówi – Warszawy dla wszystkich, czy dalej chce Warszawy skrajnie upartyjnione – stwierdził Patryk Jaki.

Jaki przekonywał, że jeśli jego konkurent nie zrezygnuje ze swojej partii, to Warszawą dalej będzie rządził „układ” prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz i szefa warszawskiej PO Marcina Kierwińskiego.

Patryk Jaki zapewnił, że jego decyzja była uzgadniania z resztą członków Solidarnej Polski. Podkreślił, że bardzo wiele zawdzięcza ministrowi sprawiedliwości i spotkał się ze zrozumieniem z jego strony.

Rozumiem, że Patryk Jaki tak się wstydzi swojej partii, że chce z niej występować. I jestem w stanie to zrozumieć, dlatego że rzeczywiście rozgrzeszanie tego typu zjawisk na naszych ulicach jest godne potępienia – odpowiedział na zarzuty Rafał Trzaskowski.

Internauci natomiast śmieją się, że decyzja o odejściu z partii była tylko zagrywką polityczną, ponieważ z debaty Patryk Jaki wrócił autokarem partii PiS.

PAP/FACEBOOK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY