Papież Franciszek zaproszony do Korei Północnej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
COVID-19

/ Fot. viperagp

Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zaprosi papieża Franciszka do odwiedzenia Pjongjangu – poinformowała kancelaria prezydenta Korei Płd Mun Dze Ina. Spotka się on w przyszłym tygodniu z Ojcem Świętym i ma przekazać zaproszenie.

Przewodniczący Kim powiedział, że ,,gorąco przywita papieża, jeśli odwiedzi Pjongjang” – powiedział rzecznik prezydenta Kim Uj Kiom. Mun będzie przebywał w Watykanie w dniach 17-18 października.

Juncker: Musimy utrudnić marsz głupim nacjonalistom!

 

Prezydent Korei Płd. będzie zabiegał o błogosławieństwo papieża i jego wsparcie dla działań na rzecz pokoju na Półwyspie Koreańskim. Poruszy też temat dalszej współpracy między Watykanem a Seulem.

W lipcu szef dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp Paul Gallagher odwiedził południowokoreańską część strefy zdemilitaryzowanej między oboma państwami. Mun przekazał mu wtedy podziękowania dla Franciszka za modlitwy i wsparcie działań pokojowych.

Jestem przekonany, że jego nieustające wsparcie dla wysiłków naszego rządu z pewnością bardzo pomogło w osiągnięciu powodzenia szczytów Korei Południowej i Korei Północnej oraz Korei Północnej i USA – powiedział południowokoreański prezydent.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY