Reprywatyzacja. Oto największa łapówka w historii Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Twitter.com/CBA

Prokuratura złoży dziś w sądzie akt oskarżenia w sprawie najgłośniejszej reprywatyzacji w stolicy, czyli działki przy ul. Chmielnej 70, położonej tuż przy Pałacu Kultury – informuje “Fakt”.

Według gazety w akcie oskarżenia znajduje się dowód, że łapówką dla decydującego w tej sprawie Jakuba R., byłego już urzędnika warszawskiego ratusza, miała być połowa działki wycenianej na 160 mln zł.

Jak przypomina dziennik, jesienią 2012 r. pozytywną decyzję zwrotową dotyczącą Chmielnej 70 uzyskał mecenas Robert N., który udziały od spadkobierców kupił wspólnie z Marzeną K., Januszem P. i Grzegorzem M.

“Nasi informatorzy twierdzą, że Jakub R. wymusił na Marzenie K., Januszu P. i Robercie N., by w zamian za korzystną decyzję odsprzedali połowę działki mec. Grzegorzowi M.” – czytamy na łamach “Faktu”.

Tabloid informuje, że Jakub R., jeszcze przed wydaniem decyzji, zawarł z Grzegorzem M. umowę notarialną, w której mecenas zrzekł się swoich udziałów na rzecz R. Potem odszedł z pracy w ratuszu. Rok temu cała piątka trafiła do aresztu. Robert N., Marzena K., Janusz P. i Grzegorz M. wyszli niedawno na wolność za kaucją.

Gazeta pisze, że łapówka dla Jakub R. w formie połowy działki o wartości ok. 80 mln zł to największa udowodniona łapówka w historii III RP.

DORZECZY

https://medianarodowe.com/bakiewicz-zapowiada-zwiniecie-ukladu-pruszkowskiego/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY