Hiszpania: Tylko w ten weekend sprowadzono 1181 nielegalnych imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Adam Gwiazda na portalu społecznościowym Twitter przytacza dane z Międzynarodowej Organizacji ds. Migracji. Wynika z nich, że hiszpańska straż przybrzeżna miała niezwykle pracowity weekend.

Mundurowi sprowadzili z Afryki 1181 nielegalnych imigrantów na 30 łodziach. Od początku roku do Hiszpanii przybyło ich już ponad 38 tys. drogą morską i prawie 5 tys. lądem – informuje Gwiazda.

Dane wskazują, że wciąż rośnie napływ nielegalnych imigrantów do Hiszpanii. Tylko w weekend liczba osób, które dotarły do hiszpańskich wybrzeży wyniosła 1181 osób. Decyzja otworzenia hiszpańskiego portu na nielegalnych imigrantów wiąże się z zamknięciem granic dla imigrantów we Włoszech.

Wcześniej minister obrony Hiszpanii Margarita Robles zarzuciła unijnym władzom niechęć wobec przyjmowania imigrantów. – Prawo międzynarodowe nakazuje chronić ludzkie życie. Zapis ten występuje w wielu dokumentach międzynarodowych, np. w Karcie Narodów Zjednoczonych – stwierdziła.

Hiszpania jest jednym z najczęstszych celów podróży imigrantów. Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji obliczyła, że w pierwszym kwartale tego roku dotarło tam 3345 nielegalnych przybyszów, czyli o 38 proc. więcej, niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

MN/radiomaryja

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY