“Pani od seksu”. Prezydent Legionowa rezygnuje z członkostwa w PO po seksistowskim występie. Zobacz wideo!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski nie jest już członkiem Platformy Obywatelskiej – informuje RMF FM. Z ustaleń rozgłośni wynika, że polityk zrezygnował z członkostwa w partii, a rezygnacja została natychmiast przyjęta.

Rezygnacja Smogorzewskiego ma związek z jego wystąpieniem podczas prezentacji kandydatów na radnych z jego komitetu, które odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Seksistowskie komentarze, naśmiewanie się z imienia, wytykanie braku odpowiedniego wykształcenia… w taki sposób prezydent Legionowa zaprezentował kandydatów do rady miasta z ramienia Porozumienia Samorządowego. Oczywiście wszystko w formie żartu, jednak trzeba przyznać, że poczucie humoru Romana Smogorzewskiego jest dość specyficzne.

“Jest z Tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna. Ale nie, masz wiele innych walorów…”, “Parytety w dużej części są chore”, “Mamy tutaj dwie najbardziej aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone…”, “Pani od seksu, przepraszam, tak mi się pani kojarzy…” – w takich słowach prezydent Legionowa opisywał kandydatki, które słuchając jego słów jedynie niepewnie uśmiechały się na scenie.

Po fali krytyki jaka spłynęła na prezydenta Legionowa po jego występie, ten postanowił zabrać głos na portalu społecznościowym.

“W związku z powtarzającymi się publikacjami na temat konwencji wyborczej, chciałbym podkreślić, że wszystkie obecne podczas tego spotkania osoby bardzo lubię i szanuję. Są to doświadczeni i zaangażowani społecznie samorządowcy. Moim zamierzeniem nie było nikogo urazić, lecz przedstawić ich sylwetki i bardziej luźny i humorystyczny sposób. Niestety, wypowiedzi wyrwane z kontekstu mogą wprowadzać w błąd i mają na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach mieszkańców w tym gorącym, przedwyborczym okresie. Przepraszam, jesli ktokolwiek poczuł sie urażony moimi słowami” – napisał na Facebooku.

RMF / DORZECZY

https://medianarodowe.com/krzysztof-bosak-ostro-o-nagraniach-morawieckiego-uprzywilejowanie-bankow-musi-sie-skonczyc/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY