Mec. Hambura: Moralna odpowiedzialność to za mało, trzeba przejść do konkretów [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ onrmazowsze.pl

Przed ambasadą Niemiec miała miejsce kolejna pikieta zorganizowana przez środowiska narodowe. Dotyczyła ona polskich roszczeń wobec RFN za II wojnę światową. 

W manifestacji wzięli udział działacze Obozu Narodowo-Radykalnego i Ruchu Narodowego. Uczestniczył w niej także mec. Stefan Hambura, który od lat walczy o to, aby polskie państwo aktywnie upominało się o reparacje ze strony Niemiec.

Kilka miesięcy temu polski ustawodawca w sprawach dotyczących ludobójstwa, zbrodni wojennych, zbrodni przeciwko ludzkości zwolnił osoby, które występują z roszczeniami z opłat sądowych – przypomniał prawnik.

Komunistyczne stowarzyszenie znów przegrało! Sąd podtrzymał wyrok w sprawie Rząbca

Dzisiejsze pseudoelity potrafią tylko skamleć, skarżyć się w Parlamencie Europejskim, inne potrafią tylko przepraszać – zaznaczył Robert Bakiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości komentując postawę polskich władz w kwestii reparacji wojennych.

Z kolei Konrad Smuniewski z Młodzieży Wszechpolskiej przyznał, że walka o spłatę roszczeń jest moralnym obowiązkiem wszystkich Polaków.

– Gdyby ludzie, którzy mienią się patriotami zaczęli działać w tym kierunku, myślę, że w mniejszej skali dałoby radę to odzyskać – powiedział.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY