Ryszard Petru podzielił się pomysłem na świętowanie stulecia niepodległości. „Zaprosiłbym przywódców UE…”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Flickr.com

Wielkimi krokami zbliżają się obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wśród planowanych uroczystości może się znaleźć wspólny marsz 11 listopada. W powodzenie tej inicjatywy wątpi Ryszard Petru. Polityk, na antenie RMF FM, podzielił się własnym pomysłem na świętowanie okrągłej rocznicy.

Prowadzący rozmowę Robert Mazurek już na początku nawiązał do oferty, którą Sławomir Neumann złożył Ryszardowi Petru. „Jeśli Ryszard Petru myśli poważnie o polityce, to powinien dołączyć do Platformy Obywatelskiej” – powiedział polityk PO w RMF FM.

„Nie mogę się utożsamiać z partią, która licytuje się z PiS-em na populizm. Platforma nie reprezentowała, a dzisiaj tym bardziej nie reprezentuje ludzi z inicjatywą. Ja będę oczywiście głosował na kandydatów w wielu przypadkach Koalicji Obywatelskiej. Tych startujących z list Nowoczesnej (…) Ale nie mam zamiar w życiu łączyć się z Platformą, która nie reprezentuje ludzi, którzy mówią o wolności gospodarczej” – odpowiedział założyciel Nowoczesnej.

Petru o świętowaniu 100-lecia niepodległości

Robert Mazurek przypomniał o propozycji Mateusza Morawieckiego. Premier zaproponował, aby w związku z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się wspólny marsz. Ryszard Petru wątpi jednak w powodzenie tej inicjatywy. „Ten poziom sporu jest tak mocny, że wydaje mi się, że nie jesteśmy gotowi na tego typu świętowanie” – tłumaczy.

Korzystając z okazji, polityk podzielił się swoim pomysłem na świętowanie 100-lecia niepodległości. Jego zdaniem, potrzebne są konstruktywne propozycje.

„Gdybym był premierem czy prezydentem, zaprosiłbym przywódców Unii Europejskiej na wielkie święto 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Trzeba przypomnieć oczywiście polską historię, pokazać że Polska ma dłuższą historię niż sto lat, żeby nie powstało wrażenie, że jesteśmy tak młodym krajem, a jednocześnie myślę, że to byłby doskonały moment, żeby ogłosić datę wejścia Polski do strefy euro” – powiedział Petru.

„W 100-lecie niepodległości wszedłby pan do strefy euro” – skomentował Mazurek. „Ogłosiłbym datę, bo nie mogę wejść od razu. Nie ma możliwości wejścia do strefy euro w trzy miesiące” – dodał Petru.

RMF / WMERITUM.PL

https://medianarodowe.com/przeprowadzono-sondaz-wsrod-kibicow-ruch-narodowy-na-drugim-miejscu/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY