Podejrzani ws. reprywatyzacji wolni. Wpłacili GIGANTYCZNĄ kaucję!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Marzena K., Janusz P. i Grzegorz M. są już na wolności. Podejrzani ws. dzikiej reprywatyzacji w Warszawie wyszli z aresztu za gigantycznym poręczeniem majątkowym.

Jak informuje TVP Info, była urzędniczka resortu sprawiedliwości Marzena K. i biznesmen Janusz P. wpłacili po milion złotych kaucji, a adwokat Grzegorz M. – dwa miliony. Wcześniej Sąd Apelacyjny we Wrocławiu zdecydował, że podejrzani mogą warunkowo odzyskać wolność.

Marzena K., Janusz P. i Grzegorz M. zostali zatrzymani rok temu. Są podejrzani m.in. o wręczanie łapówek. Marzenie K. śledczy zarzucają też popełnienie dziewięciu czynów podlegających na podaniu nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych.

TVP Info podkreśla, że K. i P. potrzebowali zaledwie kilkunastu godzin, żeby wpłacić gigantyczne poręczenia majątkowe.

Na początku sierpnia z aresztu wyszedł adwokat Robert N., podejrzany w śledztwie dotyczącym warszawskich reprywatyzacji. Mecenas, nazywany “królem reprywatyzacji”, wpłacił milion złotych kaucji. Za kratkami przebywał od lutego 2017 r.

Aferę reprywatyzacyjną w Warszawie bada komisja weryfikacyjna, którą kieruje wiceminister sprawiedliwości i kandydat PiS na prezydenta stolicy Patryk Jaki.

DORZECZY

https://medianarodowe.com/nielegalnie-sprowadzili-do-polski-prawie-2-tys-ukraincow-staneli-przed-sadem/

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY