Elżbieta Rafalska: “Planujemy nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę”. Czy to koniec z nadinterpretacją obecnych przepisów?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, w czwartkowych “Sygnałach dnia” zapowiedziała nowelizację ustawy o zakazie handlu w niedzielę. Chodzi tu przede wszystkim o placówki, które na swoją korzyść nadinterpretują obecne przepisy.

Polityk odniosła się do postulatów “Solidarności”. Chodzi tu przede wszystkim o wprowadzenie zapisu mówiącego, że sklepy mają być zamknięte już od soboty od godziny 22.00 do godziny 5.00 rano w poniedziałek.

Część propozycji „Solidarności” będzie uwzględniona w nowelizacji, nad którą pracujemy. Rzeczywiście jest tak, że część pracodawców nadinterpretuje przepisy, jakie wprowadziliśmy i ta nadinterpretacja nie jest zgodna z naszymi intencjami- tłumaczy Rafalska.

Czytaj także: Żabka znalazła sposób na obejście ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele

„Żabka” jest dziś traktowana jako placówka pocztowa i z tego tytułu może prowadzić działalność w niedzielę, dlatego musimy te wątpliwości rozwiać. Planujemy wprowadzenie zapisu o placówkach z przeważającą działalnością pocztową- dodaje.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY