Przeprowadzono sondaż wśród kibiców. Ruch Narodowy na drugim miejscu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ gol24.pl

Agencja Analityki Sportowej przeprowadziła badanie wśród ponad 11 tys. polskich kibiców piłkarskich. Sondaż dotyczył ich preferencji politycznych. Wśród kibiców największym poparciem cieszy się Kukiz ’15. Zaraz za nim jest Ruch Narodowy.

Ruch Pawła Kukiza otrzymał 19 proc. głosów. Niewiele mniej (18 proc.) zyskali narodowcy. Na kolejnych miejscach uplasował się PiS (16,5 proc.) i Wolność (15,4 proc.). Daleko w tyle zostały Platforma Obywatelska (6,3), Sojusz Lewicy Demokratycznej (2,1), .Nowoczesna (1,4), Prawica RP (1,3), Razem (1,1) oraz Kongres Nowej Prawicy (0,8).

[WYDARZENIE] 14.10 Wspólna modlitwa pod Szpitalem Bielańskim

Kibice z największych miast zostali zapytani także o poparcie odnośnie kandydatów na prezydentów. W większości przypadków najwięcej głosów uzyskali kandydaci z PiS. W Warszawie wygrałby Patryk Jaki z PiS (34,1 proc.), w Katowicach Marcin Krupa z PiS (13,1), w Krakowie Konrad Berkowicz z Wolności (26,6), we Wrocławiu Mirosława Stachowiak-Rozecka z PiS (27,3), w Gdańsku Kacper Płażyński z PiS (32,1), w Poznaniu Jarosław Pucek z Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego (51,2), a w Szczecinie Bartłomiej Sochański z PiS (32,3). W Łodzi natomiast po 19,1 proc. głosów otrzymali Waldemar Buda z PiS i Hanna Zdanowska ze Zjednoczonej Opozycji.

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY