REKLAMA

Lubelscy radni zablokują homoparadę? W piątek nadzwyczajna sesja

Na 13 października środowiska homoseksualne planują zorganizować w Lublinie tzw. paradę równości. Budzi to sprzeciw wielu mieszkańców. W najbliższy piątek odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta w tej sprawie. 

Radni będą omawiali wniosek PiS skierowany do prezydenta miasta. Chodzi o zablokowanie marszu sodomitów jaki planowany jest w Lublinie. Magistrat uważa, że nie może zabronić organizacji wydarzenia, gdyż, rzekomo, nie pozwalają na to przepisy. Politycy PiS powołują się na społeczne głosy sprzeciwu.

Jerzy Owsiak agituje przed wyborami samorządowymi. “Hej, Polacy!”

Nie powinno być tak, że Lublin dołącza do miast, w których promuje się kulturę homoseksualną i inne wnioski dotyczące równouprawnienia związków homoseksualnych z prawami rodziny. Słuchamy tego co mówią mieszkańcy – że są obrażani przez próbę zorganizowania tego marszu – zaznaczył szef klubu radnych PiS Tomasz Pitucha.

Radni PiS przedstawili też projekt wystąpienia Rady Miasta w sprawie homoparady.

Rada Miasta stoi na stanowisku, że przeprowadzenie Marszu Równości spowoduje niepotrzebne podziały społeczne w naszym mieście oraz może stanowić zagrożenie dla ładu i bezpieczeństwa publicznego. Ze względu na domniemanie naruszenia prawa oraz zgorszenie publiczne domaga się od Pana Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka wydania decyzji o zakazie zgromadzenia nazwanego marszem równości, zaplanowanego na 13 października 2018 roku w Lublinie – czytamy w dokumencie.

REKLAMA

Komentarze