Skandaliczna deklaracja Konferencji Episkopatu Chin: Pozostajemy na drodze do zbudowania prawdziwie socjalistycznego społeczeństwa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. pixabay.com / CC

Nie milkną słowa krytyki pod adresem papieża Franciszka, po tym jak zdecydował się on na porozumienie pomiędzy Watykanem a władzami chińskimi. Jak na razie krytyka ta nie jest bezpodstawna, wierni mogą już bowiem oglądać pierwsze owoce porozumienia.

W wydanym po kilku godzinach od zawarcia porozumienia dokumencie, członkowie Patriotycznego Stowarzyszenia Chińskich Wiernych oraz Konferencji Episkopatu Chin zaznaczyli, że ogłaszają swoją niepodległość.

Czytaj także: Chiny. Kościół zamieniony w gruzy, paramenty liturgiczne wywiezione ciężarówką…

Okazuje się, iż wraz z ogłoszeniem niepodległości wydano również oświadczenie, w którym zaznaczono, iż Kościół wraz z komunistyczną partią Chin działać będą na rzecz przeprowadzenia procesu sinizacji państwa.

Kochamy zarówno Chiny jak i Kościół, będziemy więc nieść pryncypia niepodległości i koncepcji sinizacji religii, pozostając na drodze do zbudowania prawdziwie socjalistycznego społeczeństwa- czytamy w dokumencie.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY