Jerzy Owsiak agituje przed wyborami samorządowymi. “Hej, Polacy!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia commons

Jerzy Owsiak wystąpił z przemówieniem we Wrocławiu podczas wręczenia Nagrody Księżnej Jadwigi Śląskiej. Korzystając z okazji nawiązał do nadchodzących wyborów samorządowych i namawiał do głosowania.

“Jeżeli nie będzie Orkiestry, to tak, jak byśmy nie byli społeczeństwem demokratycznym. Walczcie o to, żebyśmy demokratycznym społeczeństwem byli i nie dali sobie tego odebrać.” – mówił Owsiak, cytowany przez portal dorzeczy.pl.

Owsiak narzekał, że większość Polaków nie chodzi na wybory. “50 procent obywateli rezygnuje, żeby stanowić o tym kraju. Nie mówimy, na kogo macie głosować, to jest wasza prywatna sprawa. Idźcie głosować, bo to jest wasz kraj i dbajcie o niego.” – zachęcał.

Jak stwierdził, “jeżeli będzie wola kraju, 100 proc. obywateli, jak ma być to będzie. Albo się do tego dostosujemy, albo nie, ale demokracji nie dajmy sobie odebrać”.

Kontrowersyjny szef WOŚP zapewniał, że sam nie zamierza aktywnie angażować się w politykę, ale obserwuje bieg wydarzeń. “Z tego miejsca mówię: hej, Polacy! Nie dajcie sobie odebrać demokracji i tego, co wywalczyliśmy.” – oświadczył.

dorzeczy.pl

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY