Rodzice Alfiego chcą walczyć z prawem zezwalającym na eutanazję: “Jesteśmy tu, by prosić was, abyście nie przestali walczyć o wartość życia”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Tom Evans i Kate James założyli fundację, której celem będzie walka z eutanazją. Swoje plany ujawnili w Rzymie, gdzie ojciec Alfiego odebrał nagrodę za ochronę ludzkiego życia.

Przypomnijmy, że Alfie zmarł pod koniec kwietnia w liverpoolskim szpitalu Alder Hey. Walka o życie chłopca trwała 23 miesiące. To właśnie jemu dedykowana jest fundacja, która ma na celu wspierać rodzin w walce o życie ich bliskich.

Mamy również zamiar przedstawić brytyjskiemu parlamentowi projekt ustawy, by spróbować zmienić status quo (…). Nie możemy godzić się dłużej na to, żeby tego, co nas spotkało, doświadczali również inni. Pomożemy rodzinom, które będą walczyć o życie swoich bliskich- mówił Tom Evans.

Jestem tu, by prosić was, abyście nie przestali walczyć o wartość życia. Ku pamięci Alfiego i w imieniu wszystkich tych, którzy, każdego dnia, przed i po nim, stawiają czoła przekonanym, że śmierć jest jedynym, „najlepszym interesem”- apelował.

Słowa Evansa są nawiązaniem do wyroków sądowych, w których nieustannie powtarzało się sformułowanie, iż odłączenie dziecko od aparatury leży w jego “najlepszym interesie”.

– Na zawsze będziemy mieli dwoje dzieci, kochamy cię Alfie- deklarował Tom Evans, który na początku sierpnia wraz z żoną cieszył się z narodzin drugiego syna.

pch24.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY