Partia Razem ustępuje! Sukces obrońców życia

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ mw.org.pl

Działacze Partii Razem nie stawili się na rozprawie w procesie jaki wytoczyli prezesowi Fundacji Pro – prawo do życia w związku z prezentowaniem banerów ukazujących prawdę o aborcji. Oznacza to odstąpienie od oskarżenia. Zostali oni dodatkowo obciążeni kosztami sądowymi.

Wyrok uniewinniający „Nergala” uchylony – Sąd uwzględnia argumentację Ordo Iuris

 

Postępowanie toczyło się przed Sądem Rejonowym w Rzeszowie.Obwinionym był Dzierżawski. Początkowo policja umorzyła śledztwo jednak oskarżenie wnieśli przedstawiciele Partii Razem. Jak podaje Fundacja, na wcześniejszych rozprawach nie potrafili oni uargumentować swoich racji. Dzisiaj w ogóle nie stawili się w sądzie, co jest jednoznaczne z odstąpieniem od oskarżenia. Oskarżyciele będą musieli też ponieść koszty sądowe.

Fundacja Pro – prawo do życia zapowiada, że dalej będzie się domagać obciążania kosztami osób oskarżających antyaborcyjnych działaczy za banery ukazujące prawdę o uśmiercaniu dzieci. W ostatnich latach w zdecydowanej większości tego typu przypadków sądy uniewinniały obrońców życia, umarzały postępowanie lub odmawiały jego wszczęcia.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY