„Kler” nie będzie wyświetlany w Ostrołęce. Przeciwny jest prezydent miasta

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Portal „Moja Ostrołęka” podaje, że film „Kler”‚ nie będzie wyświetlany w tym mieście. Przeciwnikiem obrazu, którego autorem jest Wojciech Smarzowski, ma być prezydent Ostrołęki. Twierdzi on, że tego typu film nie może być wyświetlany w mieście, którego patronem jest Jan Paweł II.

„W Ostrołęce nie ma miejsca na filmy ukazujące Kościół w złym świetle. Jedyne tamtejsze kino Jantar nie wstawiło do repertuaru filmu „Kler” Wojciecha Smarzowskiego” – podaje serwis „Moja Ostrołęka”.

Dziennikarze serwisu cytują na swoich łamach wypowiedzi mieszkańców miasta, którzy są oburzeni zaistniałą sytuacją.

„Dzwoniłem do kina Jantar, żeby dowiedzieć się, czy będą seanse filmu „Kler” Smarzowskiego. Jak wielkie było moje zdziwienie, kiedy pani poinformowała mnie, że filmu w naszym kinie nie będzie można wcale zobaczyć” – mówi jeden z nich.

Mężczyzna dodaje, że gdy zapytał pracownicy kina, dlaczego film nie będzie wyświetlany, ta powiedziała mu, aby zapytał kierownictwo placówki.

„Kler”. Film budzi kontrowersje

„Kler” to kolejny obraz autorstwa znanego polskiego reżysera, Wojciecha Smarzowskiego. W filmie przedstawione zostało życie polskich kapłanów – od szeregowych księży po biskupów. Przeciwnicy produkcji twierdzą, że film został przerysowany, a przedstawiciele stanu duchownego przedstawieni w wyjątkowo negatywnym świetle.

Twórcom filmu zarzuca się również, że celowo uwypuklili wady polskich księży, skupiając się jedynie na osobach, które swoim zachowaniem przynoszą hańbę duchowieństwu.

Gwiazdorska obsada

W filmie „Kler” występuje cała śmietanka polskich aktorów. Swoje role odgrywają tam m.in. Janusz Gajos, Robert Więckiewicz, Arkadiusz Jakubik oraz Jacek Braciak.

„Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie” – czytamy w opisie filmu opublikowanym w serwisie Filmweb.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY