Geert Wilders: “Holandia nie jest już Holandią”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

źródło: dedagelijksestandaard.nl / źródło: dedagelijksestandaard.nl

Lider holenderskiej Partii Wolności (PPV) Geert Wilders zaproponował zakaz finansowania wszelkich form islamu w Holandii podczas debaty parlamentarnej na temat budżetu na przyszły rok.

Wniosek został natychmiast odrzucony przez inne partie, informuje portal NU.nl.

Wilders powiedział:

„Umocnijmy nasze rządy prawa, stawiając naszą ideologię ponad szariatem. Z miłości do Holandii, z miłości do naszej wolności”

Ponadto szef PPV dodał, iż rząd powinien zaprzestać finansowania burek, meczetów i drukowania Koranu. Lider PvdA (Partia Pracy) Lodewijk Asscher zwrócił uwagę, że Wilders proponuje to od lat, ale nigdy nic z tego nie wychodzi. Przywódca ChristenUnie (Unia Chrześcijańska) Gert-Jan Segers nazwał plany Wildersa strasznymi.

„To obrona wolności przez pozbycie się wolności” – powiedział Segers

Wilders odpowiedział, że udzielenie Islamowi wolności jest samobójstwem. Jego oponenci zarzucali mu m.in. to, że tym programem nie zdobędzie potrzebnej większości głosów.

Wcześniej w debacie Wilders zaatakował także Tunahana Kuzu, lidera partii DENK (partia tureckich imigrantów):

„Partia działająca wśród nas oznajmiła tego lata, że Holendrzy powinni się odpieprzyć, jeśli nie lubią wielokulturowego społeczeństwa, czyli pana Kuzu z frakcji DENK. Chcę mu powiedzieć: sam się pan odpieprz. Jest pan trucizną tego społeczeństwa i demokracji, to jest nasz kraj, nie twój, pański kraj to Turcja „.

Kuzu odpowiedział:

„Czy się to panu Wildersowi podoba czy nie. Proszę do tego przywyknąć”. Według Kuzu Wilders zawsze stawia się na straży wolności, „a jednocześnie zamawia karykatury,  które obrażają ludzi do szpiku kości. Jak można mienić się strażnikiem wolności, skoro chce się zakazywać partii, zakazać Koranu i zamykać meczety?”

Wilders skrytykował także rząd za przywrócenie relacji z Turcją po dyplomatycznym krachu, który trwał około 18 miesięcy, oraz za wpuszczanie imigrantów i osób ubiegających się o azyl w kraju. Zapytał, czy premier Mark Rutte stracił rozum, ponieważ „wpuścił czterysta tysięcy niezachodnich imigrantów do Holandii w ciągu pięciu lat (…) Otwarte granice powodują islamizację Holandia już nie jest Holandią.”

źródło: euroislam.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY