Prezes Marszu Niepodległości w wyścigu o fotel prezydenta Pruszkowa: “Wyczyścimy Pruszków z układów”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, będzie ubiegał się o fotel prezydenta Pruszkowa. W wyborach zmierzy się między innymi ze sprawującym urząd od 1998 roku Janem Starzyńskim oraz Pawłem Makuchem z komitetu Wspólnie Pruszków Rozwijamy.

Udział w wyborach zadeklarował także Konrad Sipiera z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Robert Bąkiewicz, działający od lat w środowiskach narodowych i patriotycznych, jest popierany przez Komitet Wyborczy Wyborców Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków. Jak powiedział IAR, jego komitet ma wsparcie między innymi ludzi nauki i ekspertów w różnych dziedzinach.

– Chcemy posprzątać Pruszków, w sensie administracyjnym i zarządzania miastem – deklaruje, zwracając uwagę, że obecny prezydent rządzi miastem od 20 lat.

Wśród priorytetów wymienia zrównoważony rozwój Pruszkowa, rozwiązanie problemu korków w mieście, zmianę sposobu zarządzania miejskimi finansami, a także kwestie bezpieczeństwa miasta i sprawy kulturalne.

Największe miasto pod Warszawą

Pruszków jest największym podwarszawskim miastem, piątym pod względem wielkości w województwie mazowieckim. W wyborach do rady miasta, które odbędą się 21 października, zarejestrowano pięć komitetów wyborczych: KW Wspólnie Pruszków Rozwijamy, KW Prawo i Sprawiedliwość, Koalicyjny KW Samorządowe Porozumienie Pruszkowa, Koalicyjny KW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz KWW Porozumienie Narodowo-Patriotyczne Pruszków.

RDC / POLSKIERADIO

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY