Marine Le Pen została przymusowo skierowana na… badania psychiatryczne

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Blandine Le Cain / CC BY 2.0

Szefowa francuskiego Frontu Narodowego, Marine Le Pen poinformowała w mediach społecznościowych, że sąd skierował ją na przymusowe badania psychiatryczne. Polityk jest oburzona i przekonuje, że nie zamierza stawiać się na badaniach. 

Sprawa dotyczy zdjęć zamieszczonych w sieci przez Le Pen w 2015 r. Jedno z nich przedstawiało ścięcie głowy amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Polityk opublikowała je po zamachach w Paryżu w 2015 r., w których zginęło ponad 130 osób. Miał to być wyraz sprzeciwu wobec terroryzmu islamskiego.

Sąd przekonuje, że skierowanie Le Pen na badania psychiatryczne jest standardową procedurą w tego typu sprawach. Jednak sama polityk nie kryje wściekłości.

“Myślałam, że widziałam już wszystko, ale nie! Za potępienie horrorów #Daesh w tweetach, “wymiar sprawiedliwości” kieruje mnie na badania psychiatryczne! Jak daleko się posuną? NIE DO WIARY” – napisała na Twitterze Le Pen.

Następnie przekazała dziennikarzom, że nie stawi się na badania. “Chcę zobaczyć, jak sędzia będzie próbował mnie do tego zmusić” – podkreśliła.

Szef MSW Włoch Matteo Salvini oświadczył: “Sąd zarządził badania psychiatryczne dla Marine Le Pen. Brak mi słów! Solidaryzuję się z nią i Francuzami, którzy kochają wolność!”.

 

rmf24.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY