We Włoszech zmniejszyła się liczba imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia

Włosi przedstawili specjalny raport, w którym informują o liczbie imigrantów. Wynika z niego, że przybyłych do Włoch jest mniej o 140 tysięcy.

W analizie położono nacisk na aspekt ekonomiczny. Według raportu zmniejszenie liczby imigrantów pozwoli na duże oszczędności, około miliarda euro rocznie. Raport opublikował Instytut Studiów ds. Polityki Międzynarodowej i włoskiej organizacji pozarządowej Cesvi. Organizacje podkreślają, że średni koszt utrzymania migranta przebywającego w ośrodku pobytu wynosi 36 euro dziennie.

Raport nie jest zaskoczeniem, bowiem politycy od dawna mówią o restrykcyjnej polityce wobec imigrantów. Matteo Salvini w ostrych słowach wypowiada się na temat imigrantów – Ratowanie życia jest obowiązkiem, ale Włochy nie są wielkim obozem dla uchodźców.

Polityk publikując na Facebooku wpisy powtarza swoje stanowisko i słowa, które wypowiada w mediach. Według niego Włochy nie mogą zajmować się imigrantami, którymi inne kraje odmawiają azylu. Salvini podkreślił swój zdecydowany sprzeciw dla polityki otwartych granic. Zapowiedział zdecydowane zaostrzenie polityki wobec nielegalnych imigrantów.

Włochy przestaną pochylać głowę i być posłuszne. Tym razem są osoby, które na politykę promigracyjną mówią “Nie” – podkreśla wicepremier. Nie podoba mi się to, że 5 milionów Włochów żyjących w ubóstwie musi wydawać 5 miliardów euro rocznie na tych migrantów – powiedział na wiecu w Silvi w regionie Abruzja, w prowincji Teramo kilka dni temu wicepremier i minister spraw wewnętrznych Włoch, Matteo Salvini. – Obetniemy te fundusze i wykorzystamy je dla Włochów.

Dodał, że „z mniejszą ilością podatków, z mniejszą liczbą obcokrajowców, z większym bezpieczeństwem, znów będziemy najpiękniejszym krajem na świecie”.

radiomaryja/medianarodowe

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY