Niemcy: 20-letni Polak zamordowany przez imigranta!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Dwudziestoletni Polak mieszkający w Neumünster w północnych Niemczech padł ofiarą nożownika o wyglądzie „południowca”, czyli osoby przybyłej z krajów arabskich – poinformował portal tvp.info korespondent TVP w Berlinie, Cezary Gmyz.

Ofiarą nożownika padł 20-letni Krystian. Polak wracał w nocy z zabawy i w niewyjaśnionych okolicznościach został brutalnie zamordowany wieloma ciosami noża. “Obok miejsca zdarzenia znajduje się meczet. Nie jest wykluczone, że sprawca był związany z tamtejszą społecznością” – ocenił w rozmowie z portalem tvp.info Cezary Gmyz.

Policja poszukuje osoby o „wyglądzie południowca”, jak wyjaśnia Cezary Gmyz, w ten sposób w oficjalnym języku określa się osobę pochodzącą z krajów arabskich. Nożownik ma około trzydziestu lat, miał trzydniowy zarost i ubrany był w szarą kurtkę z kapturem.

“Zabójstwo wstrząsnęło miastem, w którym mieszka sporo Polaków. Dwudziestolatek, który padł ofiarą nożownika, cieszył się dobrą opinią” – mówi korespondent TVP w Berlinie.

Krystian pracował w Niemczech jako glazurnik, a zarobione pieniądze przesyłał do Polski, między innymi na rehabilitację chorego ośmioletniego brata – informuje portal tvp.info.

 

tvp.info
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY