Dziś spotkanie Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ rmf24.pl

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką złożą dziś oficjalną wizytę w Białym Domu. W programie jest rozmowa w cztery oczy obu przywódców, spotkanie par prezydenckich oraz konferencja prasowa Dudy i Trumpa.

Prezydent Polski poinformował w poniedziałek, czego będą dotyczyły rozmowy. Ich tematem ma być projekt Trójmorza oraz współpraca wojskowa, energetyczna i biznesowa.

Myślę, że pan prezydent Trump będzie chciał ode mnie usłyszeć o tym, co działo się dzisiaj, bo był bardzo zainteresowany Inicjatywą Trójmorza i przecież przyjechał w zeszłym roku na szczyt Trójmorza w Warszawie właśnie dlatego, że bardzo mu się spodobało to, że współpracujemy ze sobą, że jesteśmy razem, że pokazujemy tę jedność i że są możliwości rozwojowe – stwierdził Duda.

Wicemarszałek Senatu: Grupa Wyszehradzka była na skraju śmierci politycznej, a dziś funkcjonuje świetnie

Para prezydencka przyleciała do Waszyngtonu w nocy z poniedziałku na wtorek. W południe czasu lokalnego Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda mają się spotkać z Donaldem i Melanią Trumpami. Następnie będzie miała miejsce rozmowa w cztery oczy obu prezydentów i spotkanie obydwu delegacji. Jak poinformował szef prezydenckiego gabinetu Krzysztof Szczerski, w spotkaniu ze strony amerykańskiej wezmą udział m.in. wiceprezydent USA Mike Pence oraz sekretarz stanu Mike Pompeo.

Duda odwiedzi także Senat USA, gdzie weźmie udział w spotkaniu z przedstawicielami polskiej grupy parlamentarnej Poland Caucus. Złoży również wieńce na Grobie Nieznanych Żołnierzy w Arlington i na grobie Jana Karskiego.

Para prezydencka będzie też uczestniczyła w przyjęciu organizowanym przez ambasadora RP w USA Piotra Wilczka z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY