Szczecin: Pierwszy Marsz Równości. Policja zatrzymała przeciwników homopropagandy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikimedia.org

W Szczecinie odbył się pierwszy Marsz Równości. W wydarzeniu udział wzięło ponad 1 tys. osób. Organizatorzy wzywali zgromadzonych do walki o przywileje dla pederastów, m.in. możliwość zakładania rodzin.

Manifestacja dewiantów zebrała jednak głównie osoby spoza miasta – na wydarzenie zjechali się mieszkańcy Poznania, Warszawy czy Gdańska. Homoseksualiści oraz środowiska ich wspierające byli dowożeni także z Niemiec. Wśród Niemców można było także zauważyć działaczy Antify.

To był cyrk obwoźny, który kosztował podatników tysiące złotych. Na wydarzeniu byli głównie gimnazjaliści, nastolatkowie, którzy zjechali się z całej Polski czy pobliskich Niemiec, miejscowych była garstka. Patrioci, rodziny weteranów, kibice czy organizacje narodowe jasno pokazały, że nie ma miejsca na tego typu dewiacje – komentują dla Mediów Narodowych uczestnicy kontry.

Grupa kilkudziesięciu osób w białych koszulkach postanowiła przypomnieć dewiantom jakie są prawdziwe wartości. Skandowano m.in. hasła “zakaz pedałowania” i apelowano, by tego dnia “wyrazić swój sprzeciw wobec propagowania zachowań niezgodnych z polskimi wartościami”. Funkcjonariusze policji zatrzymali kilka osób sprzeciwiających się szerzeniu działalności LGBT w swoim mieście.

Jak informuje portal onet.pl, Marsz Równości opatrzony był w muzykę, taniec na ulicy i dobry humor. Trasę marszu i “dobrą zabawę” zakłóciła jednak grupka kilkunastu osób, którym nie spodobała się taka inicjatywa. Tego dnia przeciwnicy marszu zorganizowali akcję “Brońmy Polskich Wartości na ulicach Szczecin”.

“15 września ubierz się na biało (T-shirt, koszula, koszulka polo), aby wyrazić swój sprzeciw wobec propagowania zachowań niezgodnych z polskimi wartościami. Dajmy jasny sygnał, że nie zgadzamy się na narzucanie obcych nam ideałów. Nie tęczowa, nie różowa, tylko Polska Narodowa! Do zobaczenia w sobotę”

– apelowali przeciwnicy wydarzenia.

Osoby chcące zakłócić manifestację zostały powstrzymane przez policję.

“Policjanci zabezpieczali dziś bezpieczeństwo podczas zgromadzenia – “Marszu Równości”. Ponieważ w jego trakcie doszło do próby zakłócenia zgromadzenia, funkcjonariusze doprowadzili do jednostek policji kilkanaście osób, a inne zostały legitymowane”

– poinformowała nadkom. Alicja Śledziona, rzecznik KWP w Szczecinie.

WSENSIE

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY