Money.pl alarmuje: Podwyżksza wynagrodzenia minimalnego zdmuchnie z 500+ samotnych rodziców z jednym dzieckiem

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Portal Money.pl przedstawił analizę, z której wynika jasno, iż decyzja rządu o podniesieniu pensji minimalnej do 2250 zł dla części rodzin uprawnionych do otrzymywania środków z programu Rodzina 500 Plus oznacza w niedalekiej przyszłości utratę świadczenia.

Portal zauważa, iż od czasu wprowadzenia sztandarowego programu Prawa i Sprawiedliwości do stycznia przyszłego roku pensja minimalna wzrośnie o 21 proc. Pensje Polaków od tego czasu wzrosły natomiast o 8 proc. Problem stanowią jednak progi uprawniające do otrzymywania świadczenia z programu Rodzina 500 Plus, które pozostają niezmienne.

Podwyżka wynagrodzenia minimalnego w 2019 roku zdmuchnie z 500+ samotnych rodziców z jednym dzieckiem i rodziny 2+2, które zarabiają pensję minimalną. Składając w 2020 roku wnioski o pieniądze, czeka ich niemiła niespodzianka. Nie załapią się na dodatkowe środki- wskazuje Money.pl

Czytaj także: Nowoczesna po dojściu do władzy zlikwiduje program „Rodzina 500+”

Z analizy serwisu wynika, że progiem chroniącym najbiedniejsze rodziny przed utratą środków w kolejnych latach jest 972 zł. Na chwilę obecną rząd najprawdopodobniej nie planuje zmian w tej kwestii. Z wypowiedzi Elżbiety Rafalskiej, minister rodziny, pracy i polityki społecznej wynika, iż problem ten co prawda będzie musiał być kiedyś omówiony, ale na razie nie.

dorzeczy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY