Kontrola CBA w Tauron Dystrybucja. Czego możemy się spodziewać?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Polska Agencja Prasowa poinformowała o kontroli jednej z dystrybucji sieciowych Tauron Dystrybucja. Informacja potwierdzona została przez rzecznika prasowego spółki Marcina Marzyńskiego.

Podjęta na początku września kontrola dotyczy energetycznej linii przesyłowej 110 kV w relacji Siersza – Olkusz. Funkcjonariusze departamentu kontroli z delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Katowicach chcą zbadać dofinansowanie, które spółka Tauron Dystrybucja otrzymała dla tego projektu.

Czytaj także: Były szef CBA usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia

Skontrolujemy, czy wszystkie procedury i decyzje przy podejmowaniu inwestycji i jej i realizacji oraz dotacja dla niej były zgodne z przepisami- poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura.

Kaczorek zaznaczył również, iż agenci CBA mają trzy miesiące na zakończenie kontroli – do 6 grudnia. Zgodnie z ustawą jednak szef Biura w uzasadnionych przypadkach może przedłużyć ją  maksymalnie do 6 miesięcy.

Współpracujemy z organem kontrolnym w pełnym zakresie kontroli, nasi pracownicy oraz dokumentacja są do pełnej dyspozycji kontrolujących. Działamy transparentnie i zależy nam na jak najszybszym wyjaśnieniu sprawy- komentuje Marcin Marzyński, rzecznik prasowy Tauron Dystrybucja z siedzibą w Krakowie.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY