Jeremy Corbyn zaprasza przedstawicielkę skrajnej lewicy

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

źródło: Business Insider

Przewodniczący brytyjskiej Partii Pracy Jeremy Corbyn zaprosił Ewę Jasiewicz na festiwal Momentum. Jasiewicz jest “gwiazdą” polskiej skrajnej lewicy i oficjalnie aprobuje terrorystów.

Lider brytyjskiej Partii Pracy wychwalał pochodzącą z Polski skrajnie lewicową aktywistkę jako „bardzo dobrą przyjaciółkę”.Jeremy Corbyn nie po raz pierwszy wypoiawdał się tak dobrze pod adresem Jasiewicz. Brytyjskie media podają, iż w 2009 roku Corbyn na wiecu „zalał się łzami” po przeczytaniu opisów Strefy Gazy „przesłanych przez moją dobrą przyjaciółkę Ewę Jasiewicz, która jest obecnie w Gazie”.

Jasiewicz słynie z antysemickich ekscesów. W 2010 roku na ścianach warszawskiego getta zawiesiła palestyńską flagę i napisała na murze „Wolna Gaza i Palestyna”. The Times podaje, że Jasiewicz miała 8 lat wcześniej zachęcać do ataków na izraelskich polityków. Aktywistka tłumaczyła to traumą po wizycie w Gazie.

W dzienniku „Le Monde Diplomatique”, gdzie Jasiewicz była redaktorką, opisała wandalizm w miejscu pamięci jako :

„Małą interwencję w getcie” i tłumaczy się, że wybrała ścianę, która została przeznaczona na miejsce inicjatyw artystycznych. To miał być „drobny, pokojowy akt oporu, aby przełamać milczenie świata na temat Gazy”

Oskarżała wówczas Instytut Yad Vashem, Związek Żydowskich Gmin Wyznaniowych w Polsce i wielu przedstawicieli środowiska żydowskiego o zawłaszczenie historii getta warszawskiego.

Oficjalnie Jeremy Corbyn nie potępił antysemickich poczynań Ewy Jasiewicz, która legitymuje się brytyjskim paszportem.

źródło: euroislam.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY