Bieńkowska wściekle atakuje Polskę i bałwochwalczo wychwala Unię Europejską …

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Wikimedia Commons/Piotr Drabik

Elżbieta Bieńkowska – europejska komisarz do spraw rynku wewnętrznego i usług po raz kolejny zaatakowała Polskę mówiąc o tym, że to politycy z naszego kraju „nakręcają emocje”, a także narzekała na rzekomo „zrujnowany wizerunek naszego kraju”. Dodatkowo, nie zabrakło też tradycyjnej, prounijnej retoryki.

Od wielu miesięcy mówiłam, że nikt tu nie chce wojennej ścieżki z Polską. To raczej ze strony polskiej są te emocje nakręcane, nie ze strony Komisji Europejskiej i wszystkich instytucji europejskich – stwierdziła w wywiadzie z Polsat News Bieńkowska.

Ponadto, dodała iż „to, co się wokół Polski dzieje, jest bardzo złe” i lamentowała na „zrujnowany wizerunek naszego kraju”:

Jest kompletnie zrujnowany wizerunek kraju, tego kraju, który był przykładem wielkiego sukcesu europejskiego. Tu nie ma mowy o jakimś nadmiernym chwaleniu się. To był kraj, który jednocześnie świetnie rozwijał się gospodarczo, a Polacy byli i cały czas są uważani za naród prounijny, proeuropejski, który chce być w UE – powiedziała.

Co prawda, Bieńkowska dodała, że „Polexitu nikt w Brukseli nie bierze pod uwagę”, ale zaczęła straszyć wzrostem nastrojów antyunijnych:

Uważam jednak, patrząc całkowicie na zimno, że to naprawdę idzie w tę stronę, żeby ludziom przekazać informację, że „możemy być sami, bez Unii Europejskiej” (…) i jak dojdzie poparcie do 52 proc., to zrobimy sobie referendum – powiedziała.

Jej zdanie, tylko Unia Europejska jest przyszłością Polski i najważniejsze jest to, żeby wśród Polaków utrzymały się nastroje proeuropejskie:

To nieprawda. To wszystko mrzonki. Na pewno w tym momencie historycznym Unia to jest coś, co powinniśmy pielęgnować, hołubić i wręcz w odwrotną stronę ten przekaz kierować – dodała.

Czytaj także: Czarny dzień dla internetu. Parlament Europejski poparł ACTA 2. „Za” byli posłowie Platformy Obywatelskiej

Nie zabrakło także bałwochwalczych i bełkotliwych peanów wobec Unii Europejskiej, która zdaniem europejskiej komisarz jest „najlepszym miejscem do życia” i to dzięki UE w Polsce jest tak dobra sytuacja:

To organizacja, która została stworzona do tego, żeby w Europie był pokój i dobrobyt, organizacja, która sprawiła, że Europa to najlepsze do życia miejsce na świecie, a Polska ma się tak dobrze, m.in. dlatego, że jest w strukturach UE – powiedziała.

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY