Prezydent Gwatemali: Nasz rząd wierzy w życie i rodzinę, która ufundowana jest na małżeństwie między mężczyzną a kobietą

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Prezydent Gwatemali Jimmy Morales zadeklarował stanowczy sprzeciw wobec rzekomego prawa do mordowania dzieci nienarodzonych, a także wobec tak zwanych małżeństw homoseksualnych.

Przypomnijmy, iż Jimmy Morales rządzi Gwatemalą od 2016 roku (jest zarówno prezydentem, jak i szefem rządu). Od 2013 roku jest politykiem Frontu Zbliżenia Narodowego (Frente de Convergencia Nacional), wcześniej pracował jako aktor komediowy. Jest żonaty od ponad 20 lat, ma również trójkę dzieci.

Prezydent wyraził stanowcze poparcie dla zaostrzenia kar za aborcję- Gwatemala i nasz rząd wierzą w życie i wierzą w rodzinę, która ufundowana jest na małżeństwie między mężczyzną a kobietą- deklarował.

Czytaj także: Aborcja eugeniczna i inne formy zabijania dzieci łamią Konstytucję oraz prawo międzynarodowe – konferencja Ordo Iuris

Propozycja zakłada, iż zabicie dziecka nienarodzonego karalne będzie w każdym przypadku, za wyjątkiem sytuacji, gdy zagrożone jest życie matki. Projekt przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności dla każdego, kto dziecko zabił, a także dla każdego, kto w czynie tym dopomógł. W ustawie miałby znaleźć się również zapis potępiający “małżeństwa” homoseksualne.

Morales w swoim wystąpieniu podkreślił również, iż chciałby wzmocnić prawa rodziców. Rodzice muszą mieć, jego zdaniem, pełną swobodę w wychowywaniu dzieci, także w obszarze moralności seksualnej. Oznacza to sprzeciw względem “wychowania seksualnego”  w szkołach oraz względem ideologii gender.

pch24.pl

Zobacz także:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY