Lubuskie: Strażnicy graniczni zatrzymali grupę Irakijczyków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. screen youtube

Kolejne zatrzymania nielegalnych imigrantów w Polsce. Tym razem strażnicy graniczni złapali sześciu Irakijczyków, którzy próbowali przekroczyć granicę z Niemcami.

Cudzoziemcy mieli przy sobie dokumenty potwierdzające, że złożyli na Litwie wnioski o udzielenie im ochrony międzynarodowej – tłumaczył rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Rafał Potocki.

Imigrantów przewoził samochodem osobowym Syryjczyk. Wydane obywatelom Iraku dokumenty legalizowały ich pobyt na Litwie, ale nie uprawniały do przekraczania granicy i pobytu w innych państwach UE – mówił o powodach zatrzymania Potocki.

Straż graniczna poinformowała także, że proces toczącego się postępowania wobec imigrantów się nie zakończył – mężczyźni nie mogli więc w tym czasie przekraczać granic, a tym bardziej udawać się do innych państw Unii Europejskiej.

Irakijczycy przyznali się do postawionych im zarzutów – nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali się karze.

Sąd wymierzył karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok oraz rok grzywny. Sąd Rejonowy w Słubicach postanowił jednak, że ze względu na trójkę dzieci oskarżeni będą przebywać w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

radiomaryja

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY