REKLAMA

Kontrowersyjne słowa Czaputowicza: Naszym celem jest silna Unia Europejska

REKLAMA

Naszym celem jest silna Unia Europejska, taka która sprosta stawianym przed nią wyzwaniom. Silna Unia to taka która ma poparcie obywateli Unii Europejskiej, silnie zakorzenione wartości […] taka która ma silny mandat demokratyczny – powiedział dzisiaj minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas „Debaty o Europie” organizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie, projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Szef resortu wziął udział w konsultacjach obywatelskich w sprawie przyszłości Europy organizowanych przez krakowski RODM, podczas których wygłosił przemówienie pt. „Polska wizja Unii Europejskiej – rola Europy Środkowej w UE”.

Czytaj także: Timmermans nie odpuszcza! Jest data kolejnego wysłuchania ws. praworządności

Demokracja to przede wszystkim rządy ludu. Polska jest liberalną demokracją. W Sejmie nie ma siły, poza jednym posłem, niezrzeszonym, która byłaby eurosceptyczna – dodał Czaputowicz, mając zapewne na myśli posła Winnickiego z Ruchu Narodowego.

Iran pełni bardzo negatywną rolę w społeczności międzynarodowej – wyraził stanowisko w kwestii bliskowschodniej. – Oficjalne stanowisko Polski ws. Iranu, prezentowane na forum unijnym, jest zbieżne z amerykańskim.

Cóż, hasło „PIS- PO, jedno zło” zaczyna być coraz bardziej aktualne…

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

REKLAMA

Komentarze