Kontrowersyjne słowa Czaputowicza: Naszym celem jest silna Unia Europejska

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ wolnosc24.pl

Naszym celem jest silna Unia Europejska, taka która sprosta stawianym przed nią wyzwaniom. Silna Unia to taka która ma poparcie obywateli Unii Europejskiej, silnie zakorzenione wartości […] taka która ma silny mandat demokratyczny – powiedział dzisiaj minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas „Debaty o Europie” organizowanej przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie, projekt współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

Szef resortu wziął udział w konsultacjach obywatelskich w sprawie przyszłości Europy organizowanych przez krakowski RODM, podczas których wygłosił przemówienie pt. „Polska wizja Unii Europejskiej – rola Europy Środkowej w UE”.

Czytaj także: Timmermans nie odpuszcza! Jest data kolejnego wysłuchania ws. praworządności

Demokracja to przede wszystkim rządy ludu. Polska jest liberalną demokracją. W Sejmie nie ma siły, poza jednym posłem, niezrzeszonym, która byłaby eurosceptyczna – dodał Czaputowicz, mając zapewne na myśli posła Winnickiego z Ruchu Narodowego.

Iran pełni bardzo negatywną rolę w społeczności międzynarodowej – wyraził stanowisko w kwestii bliskowschodniej. – Oficjalne stanowisko Polski ws. Iranu, prezentowane na forum unijnym, jest zbieżne z amerykańskim.

Cóż, hasło “PIS- PO, jedno zło” zaczyna być coraz bardziej aktualne…

dzienniknarodowy.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY