Szef francuskiej dyplomacji o Polsce: Nie jesteśmy gotowi płacić na kraje, które nie szanują wartości Unii Europejskiej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Szef francuskiej dyplomacji Jean-Yves Le Drian oświadczył, iż Francja nie jest gotowa płacić na kraje europejskie, które nie szanują fundamentalnych zasad Unii Europejskiej. AFP nie ma wątpliwości, iż jest do nawiązanie do Polski i Węgier.

Każde państwo członkowskie może wybrać takich przywódców, jakich chce, ale nasza wizja UE jako głównego kręgu sojuszy i wartości nie jest kompatybilna z rządami, które nie przestrzegają podstawowych zasad i nie czują się w żaden sposób związane wspólnotową solidarnością- komentuje Le Drian.

Mają oni zasadniczo utylitarne podejście do Unii, w której wybierają tylko to, co ich interesuje, a przede wszystkim redystrybucję pieniędzy- dodaje.

Polityk wyraził również nadzieję, iż przed wrześniowym szczytem unijnym w Salzburgu w Austrii Niemcy i Francja wypracują wspólne stanowisko w kwestii przyjmowania imigrantów.

Chcemy osiągnąć wspólne francusko-niemieckie stanowisko przed szczytem w Salzburgu 20 września, aby nie pozostawić tego tematu populistom, handlarzom złudzeń, ponieważ wiemy, że motorem odrodzenia europejskiego są relacje francusko-niemieckie- oświadcza Le Drian.

niezalezna.pl

Zobacz także:

 

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY