1 września – Pamiętamy! Pikieta pod Ambasadą Niemiec [WYDARZENIE]

Dodano   0  
  Loading

/ dziwnawojna.pl

1 września obchodzić będziemy kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej. To okazja do uczczenia Polaków, którzy w 1939 stanęli do walki o niepodległą Polskę oraz do przypomnienia o reparacjach wojennych niewypłaconych wciąż przez Niemcy. Tego dnia Obóz Narodowo-Radykalny zaprasza na pikietę przed Ambasadą RFN w Warszawie.

– Naszym celem jest upamiętnienie ofiar najazdu III Rzeszy na Polskę w 1939 r. oraz odniesienie się do współczesnej polityki Niemiec względem Polski. Przede wszystkim domagamy się spłaty reparacji wojennych wobec naszego kraju, które Berlin cały czas jest nam winny. Nie zgadamy się z tym, że obecnie Niemcy traktują Polskę jak kraj kolonialny, nie spłaciwszy długu za zniszczenie naszej stolicy i śmierć milionów ludzi – napisali organizatorzy w wydarzeniu na Facebooku.

Netanjahu: Bliski Wschód to nie miejsce dla słabych. Tacy są wyrzynani i wymazywani z historii

Przypominają także o zrzucaniu winy na Polskę za zbrodnie wojenne przy jednoczesnym tolerowaniu neonazizmu w Niemczech.
Sprzeciwiamy się również takim postulatom jak próby zrzucenia winy na Polskę za niemieckie obozy zagłady. Co gorsza, dzieje się to przy akceptacji przez RFN takich wydarzeń jak ostatni marsz upamiętniający Rudolfa Hessa – czytamy.

Pikieta odbędzie się 1 września przed ambasadą Niemiec przy ul. Jazdów 12. Początek o 15. Gościem demonstracji ma być mec. Stefan Hamura, który od lat walczy o wypłatę reparacji.

 

Dodano w Brak kategorii

POLECAMY